Stworzenie nowoczesnego portalu o gryfonikach
Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Uwaga na pseudohodowle!
12-06-2013, 13:52
RE: Uwaga na pseudohodowle!
Maju, moje stwierdzenie było ogólnikowe. Na forum dociera wiele osób, albo i coraz więcej.
Niestety wymienianie z nazwy tzw crapu ociera się o poszanowanie dóbr osobistych i rózne tego typu cuda zapisane w naszym prawie.
Jednym komentarzem można niestety na siebie troche nieprzyjemnosci zafundować. Wiadomo : dobrymi chęciami piekło jest wybrukowane.

Na pewno, jeżeli zobaczę na forum lub gdzie indziej te cuda gryfonikopodobne to to podkreślę - że wg. mnie dany pies czy suka daleki jest gryfonika, ale nie będę pisała z nazwy - ta hodowla produkuje tzw. "gówno", bo nie zamierzam przez moją pasję i szczere zainteresowanie spotkać z jakimś oszołomem w sądzie.

Większość z nas się zna. Przynajmniej elektronicznie. Można powymieniać bardziej szczegółowe poglądy. Ot co.
Taka jest moja opinia. Ty masz prawo do innej ze względów jakie opisałaś i ja to rozumiem.
(11-06-2013 15:58)griffonhof napisał(a):  
(11-06-2013 15:36)ambresultan napisał(a):  Nie będę nikogo wymieniać z nazwy, bo moim zamierzeniem nie jest wywoływanie kolejnej awantury, ale dysponuję zdjęciami z wystaw i jest to straszny widok.

Zawracanie głowy więc Uśmiech
Ja cały czas zakładam, że ten portal w założeniu nie ma być miejscem spotkań kółka wzajemnej adoracji garstki hodowców, tylko że będą tu zaglądać także przyszli właściciele/nabywcy gryfoników, szukając wskazówek i informacji, których nikt w Związku im nie udzieli.
Ja sama, kupując swojego pierwszego gryfonika, znalazłam w necie tylko ugrzecznione rozmówki hodowców poklepujących się po plecach, natomiast zapis jednego flejmu na dogomanii dał mi więcej, niż wspomniany wyżej crap.
Że nie wspomnę już o tym, że nie miałam pojęcia, że kupno psa z rodowodem ZKwP nie jest żadną gwarancją jego "jakości".
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-06-2013, 13:17 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-06-2013 13:33 przez reinkarnacja.)
Moim celem jest tak jak w innych krajach Europy pokazanie że natura ,,Walczy '' z wzorcem FCI .
Gryfoniki czekoladowe się rodzą. Kolor nie jest wadą ,wpływająca na zdrowie piesków a tylko wymyśloną przez FCI. Przypominam że Buldog Francuski płowy ,,czerwony'' został uznany nie jestem pewien chyba 12 lat temu ,a czarny 3 lata temu. Na wystawach w Europie czkolady są pokazywane.W Polsce będę pierwszy.
Jeżeli ktoś ma argumenty inne niż wzorzec FCI i nie uznaje natury proszę o wypowiedz Popierających moją decyzję tym bardziej proszę o wypowiedz. Nadmieniam że moje ,,czkolady'' oprócz koloru są idealne, zęby bardzo równe 2x6 przodozgryz bez (szuflady) ,prosty równy grzbiet ,ogon wysoko osadzony, krótki nie noszony na grzbiecie, idealne kontowanie,szata szorstka,głowa dobrze rozbudowana proporcjonalna do krótkiego tułowia , waga szczeniaka 6 miesięcy 4 kg. I tyle sobie kadzenia Pozdrawiam wszystkich

Jeśli chodzi o gwarancję ZKwP dotycząca ,,jakości'' szczeniaczka to jakieś nie porozumienie, metryczka daje ci mniej więcej pogląd o przodkach. A HODOWCA jak jest uczciwy i znający się na Gryfonikach ( tacy też są) powie ci, co ma do zaoferowania w danym miocie. Dobra rada na przyszłość, nie ma hodowli w której rodzą się same championy.
13-06-2013, 13:46
Tak czekoladowe gryfoniki widziałam na wystawie klubowejw Holandii, ale były one tylko pokazywane.Nie otrzymały żadnych tytułow mimo idealnej budowy i nie są używane do hodowli.Są to tylko pieski na kolana.Pytałam Hansa i Jana(hodowla Leo Belgicus i v.d. Platte Belskes) o to dlaczego czekoladki nie sa uznane.To przez pigment.Gryfonik musi mieć czarny pigment na nosie i powiekach oraz oczy jak najciemniejsze, a czekoladki maja wątrobiany lub jasno brązowy pigment i miodowe oczy.
Nikt nie mówi ,że gryfoniki czekoladowe są brzydkie, ale należy unikac kojarzenia par po ktorych właśnie takie się rodzą.Zdaża sie to tylko u czarnych podpalanych.

"BARGEST" - Warszawskie Gryfoniki
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
13-06-2013, 14:57
Tak Lideczko ja to wszystko wiem. Mój ,,Rudolf '' nie zdobędzie żadnych tytułów ale nie bądzmy gorsi od Holandii jeszcze bardzo długo nie będzie reproduktorem.I nie dbam o to. Bez kadzenia ty jesteś jednym z hodowców o których wspomniałem wyżej kupując u ciebie przyszły opiekun psa będzie wszystko wiedział.
Ale Hans i Jana powołują się na wzorzec FCI pigment i macie rację.Sama wież że to tylko dziś obowiązujący wzorzec. Bo żadne inne uwarunkowania, tym bardziej zdrowotne nie wchodzą w grę. Jeśli chodzi o kojarzenie to dziewczyna chodż młoda dostała ode mnie emeryturę. Zobaczymy co jej córka CH.PL i syn Szanieczki za kilka miesięcy CH.PL w przyszłym roku obydwoje Brabanty dadzą.
13-06-2013, 18:10
Griffonhof napisała " Że nie wspomnę już o tym, że nie miałam pojęcia, że kupno psa z rodowodem ZKwP nie jest żadną gwarancją jego "jakości"."

Tak kupno psa z rodowodem nigdy nie daje gwarancji jakości tylko gwarancje pochodzenia.Natomiast pochodzenie szczenięcia daje mozliwość prześledzenia rodowodu i na tej podstawie można rokować co do jakości.Jednak wiemy, że po championach nie zawsze rodzą sie championy.Kupujacy szczenie niech nie daje sie nabrać jesli słyszy, " ten szczeniak to napewno będzie champion" to tak nie działa.
Po małym 8 -9 tygodniowym szczeniaku można tylko w przybliżeniu jakie są rokowania.
Doświadczeni hodowcy mówią, że jak z miotu wyrośnie jeden wybitny pies to miot jest udany.

"BARGEST" - Warszawskie Gryfoniki
14-06-2013, 01:12
Te dobre rady to na przyszłość dla osób noszących się z zamiarem nabycia psa z rodowodem z hodowli Uśmiech O sobie pisałam w czasie przeszłym Oczko
Co do czekoladowych i łaciatych miotów już się wypowiadałam wcześniej. Jesteśmy zrzeszeni w organizacji, która jasno określa wzorzec danej rasy i obowiązuje nas regulamin hodowlany, którego jesteśmy obowiązani przestrzegać. Mam nadzieję, że nie trafią mi się takie szczenięta w przyszłych miotach a jeśli już tak się stanie, będą miały odpowiednie adnotacje w rodowodach, żeby nie biegały potem po ringach z moim przydomkiem.
Natomiast nie odmawiam takim psom ani urody, ani wdzięku, co więcej bardzo mi się podobają czekoladowe brabanty.

Griffon Hof - Warszawskie Gryfoniki
http://www.gryfoniki.com
Serce mamy szczenięta! Serce
14-06-2013, 11:12
(14-06-2013 01:12)griffonhof napisał(a):  ...Natomiast nie odmawiam takim psom ani urody, ani wdzięku, co więcej bardzo mi się podobają czekoladowe brabanty.

a mnie właściwie się nie podobają, preferuję rude z czarną maską, Zawstydzony
czarne owszem, b/t również, ale czekoladowy to najlepiej wygląda zając świąteczny Szczęśliwy

Hodowla Nibylandia http://www.gryfoniki.pl
14-06-2013, 23:12
Cytat: czekoladowy to najlepiej wygląda zając świąteczny Szczęśliwy
ze świątecznych zajęcy, to ja najbardziej preferuję cukrowe baranki Cyklop

Griffon Hof - Warszawskie Gryfoniki
http://www.gryfoniki.com
Serce mamy szczenięta! Serce
03-11-2020, 16:47
Pseudohodowle to niestety plaga naszych czasów. Smutny I ja apeluję do wszystkich - nie warto kupować pieska z takich hodowli tylko dlatego, że jest tańszy. Pamiętajcie, że wspieranie takiego procederu skutkuje właśnie tym, że rodzi się coraz więcej griffonków z wadami.
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości