Stworzenie nowoczesnego portalu o gryfonikach
Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Małe psy nie tylko do towarzystwa. Gryfoniki
05-03-2014, 09:25 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-03-2014 20:00 przez griffons.pl.)
Małe psy nie tylko do towarzystwa. Gryfoniki
[Obrazek: 711ee0628d84a045af7a59a9ac6234ea.jpg]

Książka do nabycia w „JB-szkole” lub w „Psiej Pasji”

Tytuł: Małe psy nie tylko do towarzystwa. Gryfoniki.
Autor: Joanna Bohdziun
Format: A5
Oprawa: miękka, klejona
Liczba stron: 58 stron tekstu
Wydawca: Przystanek Warszawa, Cykl: Biblioteczka Psiej Pasji

SPIS TREŚĆI:
Od autorki
I. Poznajmy gryfoniki
II. Gryfonik – psem posłusznym
III. Gryfonik – wychowawcą i terapeutą
IV. Gryfonik – partnerem w sporcie
• Agility
• Dogtrekking
• Rally – Obedience
• Taniec z psem
Załączniki

Rekomendacje:

Małe jest mądre!
Mity na temat małych psów legły w gruzach za sprawą Joanny Bohdziun - doświadczonego trenera i miłośniczki Gryfoników. W swojej książce Joanna wykazuje, że nawet małe psy, traktowane często niesłusznie jako zabawki, nie różnią się od innych przedstawicieli swojego gatunku. Są inteligentne, towarzyskie, chętnie się uczą, sprawdzają się jako doskonałe psy towarzyszące i terapeutyczne. Z powodzeniem można również uprawiać z nimi psie sporty oraz brać udział w zawodach posłuszeństwa. Książkę przeczytałem z ogromnym zainteresowaniem, zwłaszcza, że Joanna omawia wszystkie zagadnienia bardzo rzetelnie i dokładnie. Gorąco polecam tę publikację każdemu miłośnikowi psów.

Jacek Gałuszka (instruktor szkolenia psów, behawiorysta)

Książeczka Joanny Bohdziun porusza bardzo ważne zagadnienia dotyczące wychowania i właściwego traktowania naszych czworonożnych pupili. Powinna zainteresować właścicieli małych piesków, którzy często widza w nich maskotki i tak je traktują. Pies, mały czy duży, pozostaje psem. Nawet mały piesek źle wychowany, nieposłuszny to utrapienie dla właściciela i jego otoczenia. Autorka opisuje również w jaki sposób można aktywnie spędzać czas ze swoim psem. To na pewno zainteresuje wielu właścicieli gryfoników.
Choć, jako hodowca, spodziewałam się przeczytać również o sposobie przygotowywania gryfonika do wystaw i jego pielęgnacji, uważam, że ta publikacja powinna znaleźć się w domowej biblioteczce wszystkich miłośników małych psów. Na pewno po jej przeczytaniu wiele osób lepiej zrozumie swojego psa, a to pomoże im w prawidłowym wychowaniu.

Lidia Rokicka (Hodowla „Bargest”)

Każdy, kto choćby przez kilka dni miał możliwość pobyć z gryfonikiem, nie może pozostać obojętny na jego niesłychaną inteligencję, bezsprzeczny urok osobisty i zrozumienie dla naszych ludzkich ułomności – zmiennych nastrojów, niekonsekwencji, braku empatii… Raduje się naszą radością, smuci naszym smutkiem. 10 lat „we wspólnym gospodarstwie domowym” pozwala mi na twierdzenie, że to piesek cudowny, mały pies „do wszystkiego”– energiczny, wytrzymały, towarzyski i – co dla mnie bardzo ważne – długowieczny.
Cieszę się, że ta wspaniała, a niedoceniana rasa znalazła swoją admiratorkę także w osobie Autorki tej ciekawej książeczki. Z pewnością warto ją kupić i przeczytać. I choć nie ze wszystkim się zgadzam, z niektórymi przedstawionymi teoriami polemizowałabym, to jednak bardzo wiele tu ciekawych informacji, rad i wskazówek - szczególnie dotyczących różnych form aktywnego spędzania czasu z psem - których próżno by szukać w powszechnie dostępnej literaturze kynologicznej.
Mam nieskromną nadzieję, że lektura „Małych psów… Gryfoników” wzbudzi należne rasie zainteresowanie, a może i przysporzy wielbicieli…? Szczerze tego życzę i Czytelnikom, i gryfonikom, i sobie.

Wanda Kowalska
międzynarodowy sędzia kynologiczny
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-08-2020, 12:17 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-08-2020 10:49 przez jadwinia.)
RE: Małe psy nie tylko do towarzystwa. Gryfoniki
Przyjemnie opracowana książka, miałam ją kiedyś w rękach Uśmiech

Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości