Stworzenie nowoczesnego portalu o gryfonikach
Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
BEZ KOMENTARZA
15-05-2015, 10:42
BEZ KOMENTARZA
bo przeróżne słowa cisną mi się na język Zły
http://olx.pl/oferta/oddam-w-zamian-za-s...dc3df1ade4
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-05-2015, 18:05
RE: BEZ KOMENTARZA
Hmmm, to trudny temat. Oddawanie psów, które już się hodowli nie przydają jest kontrowersyjne. Kiedyś mnie to oburzało. Ale teraz jestem starsza i więcej rozumiem. Ambitny hodowca, który chce osiągnąć sukces hodowlany musi robić krycia nie tylko ambitne i przemyślane ale i tych kryć musi być sporo. Zostawiając sobie nawet tylko najlepsze egzemplarze w pewnym momencie się "zapsi". I tu są dwie możliwości: albo zaniecha dalszej pracy hodowlanej lub ją mocno ograniczy (czekając aż mu weterani poumierają) albo znajdzie im super domki, w których dożyją swoich dni nie walcząc z młodszymi o pozycję w stadzie.
Dlatego żadne słowa nie cisną mi się na język.
16-05-2015, 13:41
To prawda, to trudny temat.Z pewnością w tej kwestii: ilu właścicieli psów, tyle opinii. Wydaje mi się jednak,że "zapsiony " dom to naturalna konsekwencja decyzji o prowadzeniu hodowli.Moje psy zawsze były i będą członkami mojej rodziny (to nie frazes czy banał), więc nie potrafię przejść obok takich anonsów nie ulegając emocjom.Nie wyobrażam sobie,że mogłabym oddać psa tylko dlatego,że jest stary, chory lub nie generuje już przychodów.Przykre.
16-05-2015, 13:57
Ja też nie rozumiem takich decyzji i mam nadzieję, że nigdy nie zrozumiem. Ale ja nie jestem hodowcą, toteż nie muszę podejmować takich decyzji.
16-05-2015, 14:26
Wyobraźcie sobie taka sytuację: sporo psów w domu, są szczeniaki przy których ciągle coś się dzieje, jest suka w ciąży, są jakieś podrostki, z którymi trzeba ćwiczyć pokazywanie się na wystawie, w międzyczasie jeszcze wyjazd na wystawę i praca zawodowa. I jeszcze któreś z młodszych rezydentów jakoś nie lubi darmozjadów i czai się któregoś, żeby mu skórę przetrzepać, albo chociaż spróbować. Ile czasu znajdziecie dla tych starszych, już wychowanych, znających zasady psów? Może w biegu pogłaszczecie, może wieczorem weźmiecie na kolana na chwilę, ale myślami będziecie przy kojcu ze szczonkami.
Naprawdę nie wiem czy nie lepiej, by psy poprodukcyjne, wcale nie stare i schorowane zaznaczam, znalazły nowych opiekunów. Dom, w którym będzie jeden albo dwóch pupili? Dojrzałe (nie stare) psy często potrzebują więcej ciszy, spokoju, odpoczynku. Nie znajdą tego w macierzystej hodowli. No, chyba, że będą w osobnym pokoju bez dostępu do reszty stada, ale bez dostępu do właściciela.
16-05-2015, 15:03
Zgoda, tylko w powyższym kontekście hodowca jawi mi się jako z pewnością znawca rasy,ale nie miłośnik zwierząt ( jak wielu twierdzi).I to mnie rozczarowuje.
28-06-2015, 14:26
Pozostaje mieć nadzieję, że pieski nie trafią do pseudo.

Griffon Hof - Warszawskie Gryfoniki
http://www.gryfoniki.com
Serce mamy szczenięta! Serce
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości