FORUM O GRYFONIKACH BRUKSELSKICH, BELGIJSKICH I BRABANCKICH
II ZLOT GRYFONIKÓW - program - Wersja do druku

+- FORUM O GRYFONIKACH BRUKSELSKICH, BELGIJSKICH I BRABANCKICH (http://forum.griffons.pl)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY GRIFFONS.PL (/forum-dzia%C5%82-techniczny-griffons-pl--8)
+--- Dział: KOSZ (/forum-kosz--11)
+--- Wątek: II ZLOT GRYFONIKÓW - program (/temat-ii-zlot-gryfonik%C3%B3w-program--296)

Strony: 1 2

II ZLOT GRYFONIKÓW - program - joanna bohdziun - 14-03-2014 15:35

Otwieram osobny wątek poświęcony programowi II Zlotu. Wypowiadajcie się, Drodzy Gryfomaniacy zainteresowani udziałem (świadomie piszę ‘udziałem’, a nie ‘uczestnictwem’) w czerwcowym spotkaniu.

W tej chwili mamy trzy propozycje do przedyskutowania:
1.
Propozycja Ewy Kucko (groomerka, właścicielka sopockiego "Salonu Champion" - przedstawiam forumowiczom, którzy nie byli na I Zlocie)
PIELĘGNACJA SZATY GRYFONIKA - warsztaty
Zacytuję to co napisała do mnie Ewa:
„żeby nie zajmować się wszystkim na raz [można podzielić całość na bloki]:
- przygotowanie głowy gryfonika,
- trymowanie palcami tułowia,
- jak i kiedy radzić sobie z różnymi problemami z gryfonikową sierścią.
Na te zajęcia musieliby się wcześniej zgłosić modele.”

2. Propozycja Ewy Kucko
GRYFONIKOWA MODA - konkurs
Ewa pisze: „trzy miejsca: I. dla najlepiej wystylizowanego, II. dla najpraktyczniej ubranego i III. nagroda publiczności.”

3. Propozycja Lidki Rokickiej (Lidki chyba nie muszę przedstawiać)
PREZENTACJA GRYFONIKA NA WYSTAWIE PSÓW RASOWYCH – warsztaty

4. Propozycja moja, Joanny Bohdziun
TOP MODEL – konkurs
Eliminacje konkursowe polegałyby na wyłonieniu najlepiej prezentującego się gryfonika, który mógłby uczestniczyć w sesji fotograficznej, solo lub jako towarzysz zawodowej modelki.

5. Propozycja moja, Joanny Bohdziun
FIT & DOG – zabawy ruchowe w towarzystwie gryfoników.

Dodam tytułem uzupełnienia i komentarza …
Ad. 2
Jak zapewne niektórzy z Was wiedzą, nie jestem entuzjastką psich przebieranek i wszystkiego co prowadzi do robienia z psów maskotek, zabaweczek, gadżetów dla modnych pań (czasem panów). Wiem jednak, że niektórym to się podoba i zapewne wśród Zlotowiczów znajdą się entuzjaści proponowanego przez Ewę konkursu. Trzeba będzie opracować regulamin i doprecyzować III nagrodę.
Propozycja Ewy łączy się w pewnym zakresie z moją propozycją na konkurs TOP MODEL (Ad. 4). Trzeba by opracować kryteria wymagań, wśród których mogła by być między innymi umiejętność pozowania, fotogeniczność, posłuszeństwo i … prezentacja w „gryfonikowym ubranku”. Liczyłam na to, iż uda mi się namówić na zlotowy wyjazd koleżankę, zawodowego fotografa mody a do tego właścicielkę kilku gryfoników i z jej pomocą zorganizować profesjonalną sesje fotograficzną. Niestety to się chyba nie uda bo dziewczyna jest uczuleniowcem i w czerwcu straszliwie cierpi za sprawą fruwających alergenów. Najpewniej nie pojedzie.
Może ktoś z uczestników jest profesjonalnym fotografem i zechciałby taką sesję zafundować zwycięzcom?
Ad. 3
Dobrze byłoby, aby do poprowadzenia warsztatów „wystawowych” zgłosiły się osoby mające doświadczenie ringowe.
Ad. 5
FIT&DOG, to nowa forma zajęć, którą włączyłam do oferty programowej swojej szkoły. Łączy ćwiczenia posłuszeństwa psów z różnymi formami aktywności ruchowej ich opiekunów, takimi dla przykładu jak marsze, biegi, tory zadaniowe, fitness, układy choreograficzne przy muzyce i inne. Pewne wyobrażenie o charakterze takich zajęć może dać Wam nagranie: http://www.youtube.com/watch?v=53mV8dNWxms&list=UUQ3drKAeDXHh2qMYPKsqShQ&feature=share&index=2
Tu akurat był mix socjal + obedience + fitness + tor zadaniowy + spacer. Na Zlot opracuję scenariusz takiej zabawy, aby mogli w nim uczestniczyć wszyscy Gryfomaniacy.

Piszcie co tych propozycjach myślicie. Przesyłajcie swoje pomysły na atrakcyjne wypełnieni dwóch zlotowych dni.

RE: II ZLOT GRYFONIKÓW - program - magda - 14-03-2014 16:00

Bardzo ciekawy program. Gratulacje pomysłów. Mam nadzieję,że i mi się uda przyjechać.

Może jeszcze jedno nurtujące zagadnienie wielu osób Uśmiech Jak dbać o włos w okresie wystaw. Co zrobić, by nie był ani za "łysy", ani zbyt obrośnięty Oczko czyli kiedy,co i jak robić.

RE: II ZLOT GRYFONIKÓW - program - bargest - 14-03-2014 17:52

(14-03-2014 16:00)magda napisał(a):  Bardzo ciekawy program. Gratulacje pomysłów. Mam nadzieję,że i mi się uda przyjechać.

Może jeszcze jedno nurtujące zagadnienie wielu osób Uśmiech Jak dbać o włos w okresie wystaw. Co zrobić, by nie był ani za "łysy", ani zbyt obrośnięty Oczko czyli kiedy,co i jak robić.

Magda belgi są znacznie łatwiejsze do pielęgnacji niż brukselki.Wystarczy systematycznie podskubywać trymerem.

Magda Ty masz koleżankę co robi bardzo ładne zdjęcia może ona by przyjechała z Tobą.

RE: II ZLOT GRYFONIKÓW - program - asica - 14-03-2014 18:00

Program wygląda interesująco. Mam nadzieję że uda mi się dotrzeć Uśmiech

RE: II ZLOT GRYFONIKÓW - program - joanna bohdziun - 14-03-2014 22:48

To jeszcze nie jest program Zlotu. To są PROPOZYCJE programu Uśmiech Poza tym lista jest otwarta. Piszcie swoje propozycje.

RE: II ZLOT GRYFONIKÓW - program - ewakucko - 14-03-2014 22:56

(14-03-2014 16:00)magda napisał(a):  Bardzo ciekawy program. Gratulacje pomysłów. Mam nadzieję,że i mi się uda przyjechać.

Z brukselkami to jest precyzyjna skubaninka Uśmiech najlepiej porządnie wytrymować na około 3-4 tygodnie przed pierwszą wystawą, a potem regularnie, tzn raz w tygodniu wyskubuwac wszystko co żółknie i trymerem Aesculap numer 327 wybierać podszerstek (było na warsztatach na I Zlocie) Uśmiech

RE: II ZLOT GRYFONIKÓW - program - magda - 14-03-2014 23:18

Właśnie, brukselki a belgiUśmiech ech, jeszcze dużo przede mną Oczko
dopytam się Edyty czy w tym okresie ma wolne,ale to zawodowy fotograf Oczko w okresie letnim same śluby Oczko zobaczymy czy ma wolneOczko

RE: II ZLOT GRYFONIKÓW - program - kermita - 14-03-2014 23:36

Będzie się działo Zawstydzony. Fajnie by bylo, gdyby tak jak w zeszłym roku, był konkurs fotograficzny i konkurs "Mój gryfonik potrafi" . Poza tym baaardzo podoba mi się propozycja Fit & Dog. No i czekam na warsztaty z pielęgnacji szaty gryfonika, które przegapiłam w zeszłym roku. Anioł

RE: II ZLOT GRYFONIKÓW - program - asica - 16-03-2014 20:13

A może coś o pielęgnacji oczu gryfoników??

RE: II ZLOT GRYFONIKÓW - program - kermita - 16-03-2014 22:09

Jak o pielęgancji oczu, to też przydalo by się coś o pielęgnacji bruzdy wokól nosa. Tu pewnie potrzebny byłby albo ktoś z dużym doświadczeniem w rasie albo hmm lekarz weterynarii?