FORUM O GRYFONIKACH BRUKSELSKICH, BELGIJSKICH I BRABANCKICH

Pełna wersja: II ZLOT GRYFONIKÓW - program
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Otwieram osobny wątek poświęcony programowi II Zlotu. Wypowiadajcie się, Drodzy Gryfomaniacy zainteresowani udziałem (świadomie piszę ‘udziałem’, a nie ‘uczestnictwem’) w czerwcowym spotkaniu.

W tej chwili mamy trzy propozycje do przedyskutowania:
1.
Propozycja Ewy Kucko (groomerka, właścicielka sopockiego "Salonu Champion" - przedstawiam forumowiczom, którzy nie byli na I Zlocie)
PIELĘGNACJA SZATY GRYFONIKA - warsztaty
Zacytuję to co napisała do mnie Ewa:
„żeby nie zajmować się wszystkim na raz [można podzielić całość na bloki]:
- przygotowanie głowy gryfonika,
- trymowanie palcami tułowia,
- jak i kiedy radzić sobie z różnymi problemami z gryfonikową sierścią.
Na te zajęcia musieliby się wcześniej zgłosić modele.”

2. Propozycja Ewy Kucko
GRYFONIKOWA MODA - konkurs
Ewa pisze: „trzy miejsca: I. dla najlepiej wystylizowanego, II. dla najpraktyczniej ubranego i III. nagroda publiczności.”

3. Propozycja Lidki Rokickiej (Lidki chyba nie muszę przedstawiać)
PREZENTACJA GRYFONIKA NA WYSTAWIE PSÓW RASOWYCH – warsztaty

4. Propozycja moja, Joanny Bohdziun
TOP MODEL – konkurs
Eliminacje konkursowe polegałyby na wyłonieniu najlepiej prezentującego się gryfonika, który mógłby uczestniczyć w sesji fotograficznej, solo lub jako towarzysz zawodowej modelki.

5. Propozycja moja, Joanny Bohdziun
FIT & DOG – zabawy ruchowe w towarzystwie gryfoników.

Dodam tytułem uzupełnienia i komentarza …
Ad. 2
Jak zapewne niektórzy z Was wiedzą, nie jestem entuzjastką psich przebieranek i wszystkiego co prowadzi do robienia z psów maskotek, zabaweczek, gadżetów dla modnych pań (czasem panów). Wiem jednak, że niektórym to się podoba i zapewne wśród Zlotowiczów znajdą się entuzjaści proponowanego przez Ewę konkursu. Trzeba będzie opracować regulamin i doprecyzować III nagrodę.
Propozycja Ewy łączy się w pewnym zakresie z moją propozycją na konkurs TOP MODEL (Ad. 4). Trzeba by opracować kryteria wymagań, wśród których mogła by być między innymi umiejętność pozowania, fotogeniczność, posłuszeństwo i … prezentacja w „gryfonikowym ubranku”. Liczyłam na to, iż uda mi się namówić na zlotowy wyjazd koleżankę, zawodowego fotografa mody a do tego właścicielkę kilku gryfoników i z jej pomocą zorganizować profesjonalną sesje fotograficzną. Niestety to się chyba nie uda bo dziewczyna jest uczuleniowcem i w czerwcu straszliwie cierpi za sprawą fruwających alergenów. Najpewniej nie pojedzie.
Może ktoś z uczestników jest profesjonalnym fotografem i zechciałby taką sesję zafundować zwycięzcom?
Ad. 3
Dobrze byłoby, aby do poprowadzenia warsztatów „wystawowych” zgłosiły się osoby mające doświadczenie ringowe.
Ad. 5
FIT&DOG, to nowa forma zajęć, którą włączyłam do oferty programowej swojej szkoły. Łączy ćwiczenia posłuszeństwa psów z różnymi formami aktywności ruchowej ich opiekunów, takimi dla przykładu jak marsze, biegi, tory zadaniowe, fitness, układy choreograficzne przy muzyce i inne. Pewne wyobrażenie o charakterze takich zajęć może dać Wam nagranie: http://www.youtube.com/watch?v=53mV8dNWx...re&index=2
Tu akurat był mix socjal + obedience + fitness + tor zadaniowy + spacer. Na Zlot opracuję scenariusz takiej zabawy, aby mogli w nim uczestniczyć wszyscy Gryfomaniacy.

Piszcie co tych propozycjach myślicie. Przesyłajcie swoje pomysły na atrakcyjne wypełnieni dwóch zlotowych dni.
Bardzo ciekawy program. Gratulacje pomysłów. Mam nadzieję,że i mi się uda przyjechać.

Może jeszcze jedno nurtujące zagadnienie wielu osób Uśmiech Jak dbać o włos w okresie wystaw. Co zrobić, by nie był ani za "łysy", ani zbyt obrośnięty Oczko czyli kiedy,co i jak robić.
(14-03-2014 16:00)magda napisał(a): [ -> ]Bardzo ciekawy program. Gratulacje pomysłów. Mam nadzieję,że i mi się uda przyjechać.

Może jeszcze jedno nurtujące zagadnienie wielu osób Uśmiech Jak dbać o włos w okresie wystaw. Co zrobić, by nie był ani za "łysy", ani zbyt obrośnięty Oczko czyli kiedy,co i jak robić.

Magda belgi są znacznie łatwiejsze do pielęgnacji niż brukselki.Wystarczy systematycznie podskubywać trymerem.

Magda Ty masz koleżankę co robi bardzo ładne zdjęcia może ona by przyjechała z Tobą.
Program wygląda interesująco. Mam nadzieję że uda mi się dotrzeć Uśmiech
To jeszcze nie jest program Zlotu. To są PROPOZYCJE programu Uśmiech Poza tym lista jest otwarta. Piszcie swoje propozycje.
(14-03-2014 16:00)magda napisał(a): [ -> ]Bardzo ciekawy program. Gratulacje pomysłów. Mam nadzieję,że i mi się uda przyjechać.

Z brukselkami to jest precyzyjna skubaninka Uśmiech najlepiej porządnie wytrymować na około 3-4 tygodnie przed pierwszą wystawą, a potem regularnie, tzn raz w tygodniu wyskubuwac wszystko co żółknie i trymerem Aesculap numer 327 wybierać podszerstek (było na warsztatach na I Zlocie) Uśmiech
Właśnie, brukselki a belgiUśmiech ech, jeszcze dużo przede mną Oczko
dopytam się Edyty czy w tym okresie ma wolne,ale to zawodowy fotograf Oczko w okresie letnim same śluby Oczko zobaczymy czy ma wolneOczko
Będzie się działo Zawstydzony. Fajnie by bylo, gdyby tak jak w zeszłym roku, był konkurs fotograficzny i konkurs "Mój gryfonik potrafi" . Poza tym baaardzo podoba mi się propozycja Fit & Dog. No i czekam na warsztaty z pielęgnacji szaty gryfonika, które przegapiłam w zeszłym roku. Anioł
A może coś o pielęgnacji oczu gryfoników??
Jak o pielęgancji oczu, to też przydalo by się coś o pielęgnacji bruzdy wokól nosa. Tu pewnie potrzebny byłby albo ktoś z dużym doświadczeniem w rasie albo hmm lekarz weterynarii?
Stron: 1 2
Przekierowanie